create-personal-portfolio-website

Basit bir web sitesi nasıl tasarlanır?

Basit bir web sitesi nasıl tasarlanır?

Bir web sitesi, web sitesi veya web sitesi, İnternet iletişim protokolüne veya yerel alan ağlarına yerleştirilmiş bir web sayfaları topluluğudur. ‌Siteler, tıpkı bir derginin sayfaları gibi birbirine bağlıdır. Her bir web sitesine girmek için, o web sitesine ayrılmış belirli bir web adresine (etki alanına) ihtiyacınız vardır. Herhangi bir siteye girerek metin, video, fotoğraf ve diğer multimedya türleri şeklinde çeşitli bilgilerle karşılaşabilirsiniz.

Web tasarımı
Web siteleri, iç ve dış bağlantılar aracılığıyla farklı sayfalara bağlanır. Bağlantı adı verilen bu bağlantılar, aynı web sitesindeki sayfalara dahili bir bağlantı olabilir veya sizi harici bir bağlantı olarak farklı bir web sitesine götürebilir.

Çoğu durumda, bir web sitesinin görünümü, kullanıcıya birkaç biçimlendirme dili ve birkaç karmaşık programlama dilinin bir kombinasyonu ile gösterilir. Öte yandan, ortalama bir kullanıcının göremediği sahne arkasında olaylar olabilir. Web sitesinin içinde gerçekleşen bu olaylar, bilgilerin oluşturulmasından ve işlenmesinden sorumludur.

Bir site nasıl tasarlanır?
Ucuza gitmeye ve düşük bant genişliğini riske atmaya karar verirseniz, yalnızca kendinizi kandırırsınız.

İstenilen sayfaları tasarlayıp oluşturduktan sonra bunları site sunucusuna aktarmalısınız. Sunucu sağlayıcı size dosyaları aktarmanız için bir yol verecektir. Sitenin ana sayfa dosyasına index.html adını vererek ve sunucuya yükleyerek siteyi her ziyaret ettiğinizde bu sayfa indirilir ve tarayıcıda görüntülenir. İndeks sayfası, sitenin diğer sayfalarına çeşitli bağlantılarla bağlanan sitenin ana sayfasıdır.

Dinamik bir site tasarlamanız gerekiyorsa, kullanıcı için birkaç farklı yol vardır:

İlk yol, dinamik bir web sitesi tasarlamanın başlangıç ​​noktası olacak programlama dillerini ve HTML ve CSS işaretlemesini öğrenmektir. Profesyonel bir iş yapmak isteyenler için doğru ve en iyi yol budur.

İkinci yol: Daha kolay yol, WordPress, Joomla, Drupal, Magneto ve diğer popüler çözümler gibi hazır hizmetleri kullanmaktır. Bu sistemler varsayılan olarak çok büyük miktarda web sitesi tasarımı yapmıştır ve yalnızca istenen şablonu seçip küçük değişiklikler yaparak dinamik bir web sitesi başlatmak gerekir. Aynı hizmetleri kullanmanın, web ve web sitesi tasarımının çeşitli kavramları hakkında ortalama bir bilgi gerektirdiğini unutmayın. Bu web uygulamaları ve hizmetleri tarafından sağlanan Farsça eğitimler yeterli ve gelişmiş olsa da, acemi kullanıcılar için biraz kafa karıştırıcı olabilir.

Üçüncü çözüm, kullanıcıya daha fazla para kazandıracak bir web tasarımcısı kiralamaktır.

Adım adım طراحی Adım adım basit bir web sitesi tasarlayın
1- Bir alan adı ve internet adresi alın.
2. Paylaşılan bir sunucu veya ana bilgisayar satın alın.
3- Alan adı sunucularını, sunucu sağlayıcı tarafından belirtilen adreslerle değiştirin.
4. Bilgisayarınızda basit bir web sayfası tasarlayın ve dosyayı Index.html olarak yeniden adlandırın.
5. Tasarladığınız sayfayı veya sayfaları tüm dosyalarla birlikte sunucuya aktarın.